Potrebuje potrubie preventívnu prehliadku?

 

 

Každý systém treba z času na čas skontrolovať. Aj potrubiu vieme spraviť niečo ako preventívnu prehliadku, ktorou vieme odhaliť nečakané veci! Vďaka prevencii šetríte peniaze a vyhnete sa nepríjemným situáciám v podobe upchatého odpadu.

 

 

 

 

 

Už ste sa niekedy pozreli na potrubie cez kameru?

Ak nie, možno by ste boli prekvapení, čo všetko v potrubí ostane a neodplaví sa do kanalizácie. Prakticky prvým znakom toho, že potrubie nie je dobre spravené, je signál v podobe neplnohodnotného splachovania alebo odtekania vody. Aj naši zákazníci sa snažia pomôcť si najprv „po domácky“. Prepchávanie umývadla alebo odtokov zvonom prípadne špajľami je dočasné riešenie, ktoré problém neodstráni.

 

 

 

 

Monitoring potrubia je vlastne preventívna prehliadka

Vďaka sonde sa dostaneme priamo do potrubia a pozrieme sa na to, ako je riešené, v ktorom mieste môže nastať problém a kde sa potrubie upcháva. Tieto cenné informácie nám pomôžu nielen pri jeho čistení, ale aj vám ako majiteľom pri ďalšom fungovaní. Zastávame názor, že ak nájdeme chybu, máte možnosť ju opraviť a nie iba odstraňovať jej následky.

 

Monitoring potrubia je vlastne preventívna prehliadka ktorá vám pomôže odhaliť príčinu, prečo sa vám potrubie upcháva a prečo nefunguje správne.

 

 

 

 

 

Treba kontrolovať potrubie aj keď funguje dobre?

Niečo ako preventívna prehliadka všetkých kanalizačných odtokov nikdy nie je na škodu. Možno zistíte, že je všetko v poriadku, možno vám budeme musieť vyčistiť potrubie, aby sme predišli blížiacej sa havarijnej situácii. Zákazníci nás však volávajú aj na takéto práce, jednoducho si chcú preveriť, že im v domácnosti všetko funguje správne. Stačí jedno upchaté potrubie a už nemôžete prať, splachovať alebo umývať riady.

 

 

 

 

Čistenie potrubia svojpomocne

Na trhu je viacero prostriedkov, ktoré vám sľubujú vyčistenie upchatého odtoku, napríklad v umývadle v kuchyni. V prvom rade si treba uvedomiť, že ak ste roky splachovali bez rozmýšľania všetko z hrncov a z tanierov do umývadla, nemôžete čakať, že naliatím jedného prostriedku bude zrazu odtok správne fungovať. Ak si už chcete svojpomocne poradiť s upchatým sifónom, vyvarujte sa najmä prostriedkov na báze kyseliny. Tie vedia často zničiť gumičky a niektoré plastové diely v potrubí, ktoré môže časom začať pretekať.

 

Pri čistení potrubia svojpomocne nedokáže vyčistiť zapchatú mastnú špinu v potrubí, je preto lepšie zavolať si firmu na krtkovanie.

 

Niektoré veci do umývadla alebo toalety nepatria a spôsobujú ich upchatie. Ktoré to sú?

 

Čo nesplachovať v záchode a v umývadle?

 

 

 

 

 

Kupujete starý dom? Pozrite sa do jeho vnútra!

Okrem monitoringu potrubia vieme spraviť aj trasovanie (alebo lokalizovanie) potrubia. Táto služba padne vhod najmä tým, ktorí kupujú staršie domy a nemajú istotu v tom, či je potrubie v dobrom stave a či ho môžu používať. Trasovaním označíme miesta, cez ktoré je na pozemku vedené potrubie - táto informácia vám pomôže napríklad vtedy, keď budete plánovať chodníky, stavbu garáže alebo výsadbu záhrady.

 

 

 

 

Staršie domy môžu skrývať nemilé prekvapenie v podobe zaneseného odpadu v potrubí.

 

Trasovanie potrubia vám v starom dome alebo v dome, ktorý prerábate pomôže zistiť, kde máte potrubie a v akom stave je.

 

 

 

 

 

Odporúčame zmonitorovať potrubie aj v novostavbe

Žiaľ, stáva sa nám, že zákazníci prídu na to, že len niekoľko mesiacov staré potrubie nie je dobre položené. Ak na túto chybu poukážeme včas (čiže po dokončení základovej dosky), viete dané miesta opraviť. Ak by sme na chybu prišli v čase, kedy by vám stála hrubá stavba, prípadne by ste už mali položené kúrenie či dlažby, bolo by skutočne neskoro...

 

 

 

Monitoring potrubia vám pomôže aj v novostavbe.

 

Monitoring potrubia v novostavbe ukáže, či máte dobre uložené potrubie a či bude fungovať správne.

 

 

 

 

 

Akýkoľvek problém s upchatým potrubím alebo s neodtekajúcou kanalizáciou riešte s nami!

 

 

Krtkovanie Trenčín, Žilina

 

 0911 504 567

 

Späť na články

 

 

Kontaktujte nás
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Text správy: *
Overovací kód: *
Správa sa odosiela...
* - povinné polia