Prečo sa mi potrubie upcháva?

 

 

Nasťahovali ste sa do nového domu, a neustále riešite len umývadlo alebo vaňu, ktoré neodtekajú. Prípadne sa vám tieto situácie opakujú v byte alebo v domácnosti, v ktorej fungujete roky. Kde môže byť problém a ako ho vyriešiť vám poradíme v tomto článku.

 

 

 

 

 

Olej nepatrí do umývadla!

Počas umývania riadu vylievajú niektorí ľudia olej do umývadla bez toho, aby sa zamysleli nad tým, čo môže tento olej v potrubí spôsobiť. Možno je to aj tým, že olej je u niektorých vnímaný ako tekutina, alebo ako niečo, čím sa zvyknú veci premastiť, aby lepšie do seba zapadli či fungovali. Olej zo smaženia, varenia a pečenia si však v potrubí rád usadne a to práve na také miesto, kde by nemal. V ohyboch potrubia sa potom výrazne zúži priestor na prechod odtokovej vody a to sa prejaví ako upchaté umývadlo. Olej po použití je potrebné preliať do nádoby. Dnes je možné odovzdať ho na zbernom dvore, kde bude zrecyklovaný. Ochránite nielen svoje potrubie, ale aj životné prostredie.

 

 

 

 

Pravidelné vylievanie oleja do umývadla vám môže potrubie upchať.

 

Pravidelné vylievanie oleja do umývadla vám môže potrubie upchať.

 

 

 

 

 

Pozor na korene stromov

Príroda je silný živel a často sa s potrubím pohrá tak, ako to nikto nečaká. Vďaka inšpekčnej kamere sme odhalili aj také prípady, kedy koreňový systém stromov či kríkov prerástol do potrubia a značne znemožnil odtekanie kanalizácie alebo vody. V takomto prípade je nutné potrubie vymeniť, čo nestojí práve najmenej. Na druhej strane si treba uvedomiť, že ak by sme kamerou na chybu neprišli, donekonečna by ste volali firmu na krtkovanie a platili za opakovanú službu. Ak ste ešte len v štádiu zakladania záhrady, je dobré vedieť, kadiaľ vedie potrubie a nesadiť stromy blízko neho. Ak neviete, kde je potrubie uložené, pomôžeme vám vďaka našej službe monitoring a lokalizácia potrubia.

 

 

Monitoring a lokalizácia potrubia

 

 

 

 

 

Koreňový systém stromov či kríkov môže prerásť až do potrubia a značne znemožní odtekanie vody.

 

 Koreňový systém stromov či kríkov môže prerásť až do potrubia a značne znemožní odtekanie vody.

 

 

 

 

 

Vlhčené utierky nie sú z papiera

Vlhčený obrúsok nie je z papiera, vo vode sa nerozloží, práve naopak; prepláva potrubím a pokojne sa môže stať, že ho v niektorom bode upchá. Na vlhčených obrúskoch je vždy písané, že do toalety nepatria a to, že je vaše WC šikovné a spláchne ich, neznamená, že to tak treba robiť aj naďalej. Rovnako je to aj s vlhčeným toaletným papierom, kde si treba prečítať už na balení koľko útržkov je odporúčané do toalety hádzať na jedno spláchnutie.

 

 

 

 

Vlhčený obrúsok nie je z papiera, vo vode sa nerozloží, práve naopak.

 

Vlhčený obrúsok nie je z papiera, vo vode sa nerozloží, práve naopak. Upchá vám potrubie.

 

 

 

 

 

Hygienické potreby alebo WC blok

Každý by mal rád voňavú kúpeľňu aj WC. Vône si zabezpečujeme rôznymi WC blokmi. Problém však vedia spraviť tie, ktoré majú závesný systém. Prúd splachovania ich vie niekedy stiahnuť so sebou a katastrofa je na svete! Odporúčame vyhnúť sa týmto systémom a zvoliť napríklad osviežovač vzduchu, ktorý položíte na okno alebo na poličku. Ak máte nad toaletou poličku, dávajte pozor na to, čo na ňu pokladáte, pretože stačí troška nešikovnosti a daný predmet nájdete v toalete. Samozrejmosťou by malo byť pravidlo, že použité dámske hygienické potreby nepatria do záchoda, ale do koša.

 

 

 

Prúd splachovania vie niekedy WC blok stiahnuť so sebou.

 

Prúd splachovania vie niekedy WC blok stiahnuť so sebou - upchaté potrubie potom vyčistí len firma na krtkovanie.

 

 

 

 

 

Ach tie vlasy...

Ideálne by bolo vlasy nikdy do odtokov nehádzať. V odtoku sa spoja s nečistotami, mastnotou a s inými kalmi a radi vytvoria blokádu, ktorá vodu neprepustí. V sprche alebo vo vani je preto vhodné odtok pravidelne čistiť, prípadne si zadovážiť sitko, ktoré vlasy zachytí.

 

 

 

 

Vlasy sa v odtoku spoja s nečistotami, mastnotou a s inými kalmi a môžu potrubie zapchať.

 

Vlasy sa v odtoku spoja s nečistotami, mastnotou a s inými kalmi a môžu potrubie zapchať.

 

 

 

 

 

Hrozbou je aj cesto, múka, škrupiny či káva

Umývadlo nie je výlevka. Pred umývaním by bolo vhodné riady od zaschnutého alebo nedojedeného jedla zoškriabať do smetného koša. Čím menej odpadu spláchnete do potrubia, tým väčšia bude pravdepodobnosť toho, že potrubie bude fungovať správne. Škrupiny z vajec patria do bioodpadu, múku alebo zvyšok cesta by bolo vhodné hodiť do koša. Aj vylievanie kávového sósu alebo usadeniny z kávy do umývadla nie je šťastné riešenie, pretože sós vie tiež upchať odtoky v domácnosti. Základom je preto nedávať do odtokov niečo, čo je možné vybrať a vyhodiť do smetného koša. Hoci nečistoty alebo predmety zmiznú z našich očí, v potrubí vedia narobiť zbytočne veľa problémov, ktoré vás zase stoja zbytočne veľa peňazí.

 

 

 

 

Čím menej odpadu spláchnete do potrubia, tým väčšia istota, že bude odtekať správne.

 

Čím menej odpadu spláchnete do potrubia, tým väčšia istota, že bude odtekať správne.

 

 

 

 

 

Pomôžeme vám vrátiť domácnosť naspäť do zabehnutých koľají.

Ak sa vám upchal odtok v umývadle, v sprche alebo vo vani, nečakajte a volajte našu spoločnosť.

 

 

Lacné krtkovanie

 

 0911 504 567

 

Späť na články

 

 

Kontaktujte nás
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Text správy: *
Overovací kód: *
Správa sa odosiela...
* - povinné polia